Društvo multiple skleroze Dubrovačko - neretvanske županije korisnik je institucionalne podrške Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva za stabilizaciju i/ili razvoj udruge
Otvoreni kanali komunikacije sa stručnjacima iz područja liječenja/rehabilitacije MS-a.
Linija povjerenja - ovim putem možete porazgovarati sa socijalnim radnikom i/ili dogovoriti razgovor u prostorijama društva MS
Aktivnosti Udruge:
Uloga našeg Društva je provođenje raznih aktivnosti kojima psiho-fizički osnažujemo oboljele, te im život činimo kvalitetnijim.
Informiranje i savjetovanje:
Društvo također svoje članove redovito informira o pravima na aktivnosti društva, ortopedska pomagala, socijalnim pravima i svim povlasticama koje imaju kao članovi Društva. Članovi posjeduju literaturu dodijeljenu od Društva, sačinjenu od ştručnih knjiga i brošura o bolesti, kako vježbati, kako živjeti s MS-om...
Osobni asistenti i Mobilni timovi:
Dva projekta na koje smo najponosniji su svakako projekti kojima smo svojim nepokretnim i manje pokretnim članovima osigurali svakodnevnu njegu i pomoć u kući. Cilj projekata je sprječavanje institucionalizacije naših članova kao i provođenje Modela neovisnog življenja.
Grupa podrške:
Jednom tjedno u prostorijama Društva održavamo Grupu podrške u suradnji sa stručnjacima iz Obiteljskog savjetovališta Caritasa Biskupije Dubrovačko - neretvanske. Svrha radionica je naučiti oboljele kako da se nose sa dijagnozom multiple skleroze, stresom i svakodnevnicom.
Udruga nudi po dogovoru i potrebi i individualnu psihološku pomoć.
Vježbanje:
Vježbe se provode u prostorijama udruge uz educirane kineziologe Društva kineziologa DNŽ. Vježbe su prilagođene oboljelima od multiple skleroze neovisno o stupnju invaliditeta.
Duhovne radionice:
Svi znamo da čovjek ima fizičku dimenziju, svoje tijelo oko kojega revno brine: hrani ga, tušira, udobno odijeva, razgibava, održava kod liječnika... i što već sve ne čini za tijelo. Također, neizostavan dio čovjeka je njegova psiha i sve njene manifestacije. No, čovjek je još nešto - duhovna dimenzija! Zapravo, čovjekov duh prožima i oživljava svaku stanicu tijela i svaki segment duše stoga održavamo i ovakve radionice.
Debatni klubovi:
Svrha okupljanja debatnih klubova je postizanje većeg samopouzdanja i vjere u sebe, povećanje poštovanja i povjerenja prema sebi i drugima, uspješnije nošenje s kritikom i nerazumijevanjem. Glavna zadaća je MOTIVACIJA.
Kreativne radionice:
Za upotpunjavanje slobodnog vremena članovima, osmislili smo bogate Kreativne radionice, gdje im pokušavamo uz pomoć ljudi iz umjetničkog svijeta prenijeti razne vrste tehnika i naučiti ih novim vrstama stvaralaštva. Radionicama pokušavamo utjecati na vježbanje članstva fine motorike. Često se koristimo i terapijom pisanja.
Gestalt terapija:
Gestalt psihoterapija je vrsta terapije koja se provodi u prisustvu educiranog psihoterapeuta, često unutar malih grupa. Fokusira se na povećanje svjesnosti i razumijevanja trenutnih osjećaja i iskustava klijenta kako bi se postigla emocionalna ravnoteža.
Informatičke radionice:
Organiziramo informatičke radionice koje pokrivaju osnove korištenja računala, uključujući rad s e-mailom, društvenim mrežama i osnovnim aplikacijama. Ove radionice su osmišljene kako bi članovima pružile praktična znanja i vještine potrebne za korištenje suvremene tehnologije u svakodnevnom životu.
Izleti i druženja:
Organiziramo izlete i sudjelujemo u zajedničkim aktivnostima s drugim udrugama. Ova druženja pružaju priliku za druženje, razmjenu iskustava i jačanje zajedništva među članovima.